AAA

SPORT | 16.07.2017 09:25 > 16.07 13:14

Pajić i Holpert osvojili srebrnu medalju u trci na 500 metara

Srpski dvojac Dejan Pajić i Ervin Holpert osvojili su danas srebrnu medalju u trci na 500 metara na Evropskom prvenstvu u kajaku i kanuu u Plovdivu.

Pajić i Holpert su trku završili za minut, 27,616 sekundi. To je druga medalja za Srbiju u Plovdivu, pošto su juče Marko Tomićević i Milenko Zorić osvojili srebro na 1.000 metara.

Zlatnu medalju u današnjoj trci na 500 metara osvojili su madjarski kajakaši Bence Nadaš i Šandor Totka rezultatom 1:26,500, dok je bronzu osvojila ukrajinska posada Ivan Semjkin i Igor Trunov rezultatom 1:28,004 minuta.

Srpski kajakaš Marko Dragosavljević osvojio je bronzanu medalju u trci na 200 metara na Evropskom prvenstvu u kajaku i kanuu u Plovdivu.

Dragosavljević je stazu prešao za 33,947 sekundi.

Zlatnu medalju osvojio je Britanac Lijam Hit sa 33,380 sekundi, a srebrnu madjarski kajakaš Bence Horvat rezultatom 33,455 sekundi.

Reprezentativke Srbile u kajaku, sestre Nikolina i Olivera Moldovan, zauzele su pretposlednje, osmo mesto u trci na 200 metara na Evropskom prvenstvu u kajaku i kanuu u Plovdivu.

Nikolina i Olivera Moldovan su stazu prešle za 38,092 sekundi. To je bilo njihovo drugo finale danas, pošto su ranije u trci na 500 metara bile šeste.

Prvo mesto u trci na 200 metara osvojile su ukrajinske takmičarke sa 36,527 sekundi, druge su bile kajakašice iz Portugala sa 36,777 sekundi, a treće kroz cilj prošle su Poljakinje sa 37,117 sekundi.

Reprezentativka Srbije Nikolina Mijušković je zauzela šesto mesto u kanuu jednokleku na 200 metara na Evropskom prvenstvu u kajaku i kanuu u Plovdivu.

Mijušković je trku završila za 48,792 sekunde. Ona je aktuelna juniorska šampionka Evrope u kanuu jednokleku na 200 metara.

Zlatnu medalju osvojila je Ruskinja Olesija Romašenko sa 45,804 sekundi, srebrnu medalju Kinče Takač iz Madjarske sa 46,416 sekundi, dok je bronzu osvojila Alena Nazdrova iz Belorusije vremenom 47,080 sekundi.

Srpska kajakašica Milica Starović zauzela je danas šesto mesto u trci na 200 metara na Evropskom prvenstvu u kajaku i kanuu u Plovdivu.

Starović je trku završila za 39,870 sekundi.

To je bilo njeno drugo finale danas, ukupno treće na prvenstvu. Ona je jutros u trci na 500 metara zauzela četvrto mesto, dok je juče sa Nikolinom i Oliverom Moldovan i Kristinom Bedeč bila četvrta u trci na 500 metara u četvorosedu.

Zlatnu medalju u današnjoj trci na 200 metara osvojila je Dora Luc iz Madjarske rezultatom 39,317 sekundi, druga je bila Ema Jorgensen iz Danske sa 39,357, a treće mesto zauzela je Špela Ponomarenko iz Slovenije rezultatom 39,697 sekundi.

Srpski kajakaški četverac zauzeo je  sedmo mesto u trci na 1.000 metara na Evropskom prvenstvu u kajaku i kanuu u Plovdivu.

Četverac u sastavu Simo Boltić, Dejan Pajić, Ervin Holpert i Dragan Hančovski trku je završio za dva minuta i 59,886 sekundi.

Zlatnu medalju osvojio je španski četverac rezultatom 2:54,374 minuta, drugi su bili Poljaci sa 0,284 sekunde zaostatka, a treće mesto zauzela je posada Slovačke sa zaostatkom od 0,292 sekunde.