To se, kako je ocenio, vidi i po broju otpuštenih iz KOVID-bolnica i kliničkih centara, koji dostiže i 30 odsto ukupnog broja hospitalizovanih.
Upozorio je da opasnost širenja zaraze korona virusom potiče od onih koji letuju u Srbiji a ne poštuju sanitarne mere.
Odgovarajući na pitanja novinara, Tiodorović je rekao da je u Srbiji uveden obavezan negativan PCR test za državljane zemalja koje imaju deset ili više zaraženih korona virusom na 100.000 stanovnika, a da takav zahtev nije dat i za državljane Srbije koji žive ili borave u tim zemljama, a dolaze u Srbiju.
"Za naše gradjane ne uvodimo mere računajući na njihovu samosvest", kazao je Tiodorović.
Komentarišući najavljeni model izvodjenja nastave od 1. septembra koji podrazumeva da osnovci do četvrtog razreda dolaze u školu, Tiodorović je ocenio da je to "izuzetno veliki izazov", ali i ukazao da je pohadjanje nastave važno za razvoj deteta.
"Naravno da nije dovoljno da samo roditelj pogleda dete i izmeri mu temperaturu, veoma je poželjno da se i škola organizuje i da se uz pomoć školskog lekara, nastavnika, učitelja, prati stanje dece od samog ulaza u školu", kazao je Tiodorović.
Dodao je da bi trebalo razgovarati i o oživljavanju manifestacija iz oblasti kulture i umetnosti, uz obavezu organizatora da obezbede strogo poštovanje epidemioloških mera.
"Moguće je to organizovati tako da pozorište sa 300 mesta primi 50 gledalaca, ali to ćemo tek analizirati u Kriznom štabu. Moramo da vidimo s poslenicima kulture i umetnosti šta je moguće, jer ćemo time podići moral ljudi tako da živimo s koronom, ali na normalan način i da koristimo sve lepote života", kazao je epidemiolog.