"Svaka zemlja ima pravo da zaštiti svoje teritorijalne vode i da reaguje na ugrožavanje svoje teritorije. Provokacija u Kerčkom prolazu je samo deo predizborne kampanje za predsednika Ukrajine. To je jedan pogranični incident. I zbog toga je uvedeno ratno stanje u Ukrajini. A ratno stanje nije uvedeno kada je počeo ustanak u Donbasu. To pokazuje da je ovo kampanja. I ova rezolucija, koju ćete danas doneti, deo je te kampanje", rekao je Šešelj četvrtog dana zasedanja Parlamentarne Skupštine Saveta Evrope.
Aleksandar Šešelj je podsetio da su u martu 2014. gradjani Krima i Sevastopolja na referendumu glasali da se, kako je rekao, "posle 60 godina vrate u otadžbinu".
"Odluka je doneta na demokratskom referendumu, na kojem je izlaznost bila 83 odsto i narod Krima je glasao slobodno. Od 2014. godine Krim je postao neotudjivi deo Rusije. Referendum na Krimu je bio praznik demokratije, o čemu Evropa može samo da sanja. Na izborima za Evropski parlament izlaznost je bila 40 odsto, što je dva puta manje nego na Krimu. I predsednik Rusije Vladimir Putin ima najveći legitimitet u Evropi. Za njega je glasalo 75 odsto gradjana, a izlaznost je bila 70 odsto", naveo je poslanik SRS.