Maga Magazinović (1882-1968) je bila reformatorka, teoretičarka umetničke igre, filozofkinja, aktivistkinja i feministkinja, koreografkinja i osnivačica Škole za ritmiku i plastiku.
"Što se tiče sadržaja, mi smo pokušale da se bavimo Maginom opsednutošću telom i načinom na koji su telo i duh medjusobno povezani. Takodje, Magino reformatorsko delovanje u oblasti plesa i u oblasti ženskih prava i njen aktivizam su takodje važni segmenti ove izložbe", rekla je Pavlović.
Magin život, rad i aktivizam na ovoj izložbi interpretirani su putem video i skulpturalnih instalacija, stvaranjem vizuelnog i zvučnog ambijenta u kojem se odvija narativ o Magi, kao i performativnim segmentom i radionicom.
"Na sedam video ekrana ima sedam vremenskih tokova s tim što su dve plesačice koje su bitan deo ovog projekta, Milica i Mariana, imale plesne tačke, plesne improvizacije pred kamerama i u Beogradu i u Berlinu, na mestima koja su važna za Magin život, karijeru, i za činjenicu da je odabrala ples kao jedan od glavnih usmerenja svog života i rada. Tu postoji sedam vremenskih tokova, postoje arhivski materijali Berlina i Beograda iz perioda pre Prvog svetskog rata, preko Drugog svetskog rata sve do današnjih dana", objasnila je Pavlović.
Branka Pavlović je objasnila i upotrebu različitih materijala za same haljine.
"Haljine su napravljene od različitih materijala, od papira, novina, takodje i u vidu instalacije postoji improvizacija sa novinskim papirom. To je u stvari jedna aluzija inspirisana Maginim radom kao novinarke u Politici tako da u svim medijima koji su zastupljeni na ovoj izložbi postoje te reference, stopala. One su igrale bose, taj moderni balet se od klasičnog razlikovao po toj vrsti oslobadjanja i to je u vezi izmedju telesnog i duhovnog. Magda je studirala filozofiju tako da postoje i te reference", istakla je Pavlović.
Pored izložbe, organizovane su i plesne radionice sa fokusom na istraživanju tri glavne komponente plesa telo-vreme-prostor.
Prilog Kineske Medijske Grupe (CMG).