AAA

SPORT | 17.04.2019 23:05 > 17.04 23:05

Liverpul siguran protiv Porta za polufinale Lige šampiona

Fudbaleri Liverpula plasirali su se u polufinale Lige šampiona, pošto su večeras u revanš utakmici pobedili Porto sa 4:1.

"Crveni" su ukupnim rezultatom 5:1 eliminsali Porto, a u polufinalu Lige šampiona igraće protiv Barselone. Katalonci su juče izborili plasman u polufinale Lige šampiona eliminisavši Mančester junajted 4:0.

Ekipa Jirgena Klopa drugu godinu zaredom došla je do polufinala najjačeg evropskog takmičenja, a pitanje plasmana praktično je rešeno golom Sadija Manea u 26. minutu na asistenciju Mohameda Salaha.

Egipatski reprezentativac je u drugom delu meča, odnosno u 65. minutu povisio na 2:0, da bi Porto preko Edera Militaa u 69. postigao počasni pogodak.

Roberto Firmino je u 77. minutu na asistenciju Džordana Hendersona ponovo doveo Liverpul do dva gola prednosti, da bi konačan rezultat u 84. postavio Virdžil van Dajk.

Domaćin je u većem delu meča bio bolji rival, a posebno u prvom poluvremenu kada je imao par dobrih prilika, ali je mreža golmana Alisona ostala netaknuta.