AAA

SPORT | 08.02.2020 18:55 > 08.02 18:55

Srpske košarkašice na korak od plasmana na Olimpijske igre

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je danas Nigeriju sa 70:64 i došla na korak od plasmana na Olimpijske igre u Tokiju.

Srbija ima pobedu i poraz, a narednu utakmicu igraće sutra od 17.00 protiv Mozambika, takodje u Beogradu.

Nigerija je bolje ušla u meč, imala je šest poena prednosti (11:17), ali je Srbija, iako nesigurna na početku, prišla na dva poena zaostatka predvodjena Jelenom Bruks.

Košarkašice Nigerije su na prvi odmor otišle s poenom prednosti (21:22), ali je potom usledio preokret. Trojkom Čadjo i poenima Milićeve, Srbija je na početku druge četvrtine stigla do prvog vodjstva na meču (26:22).

I u drugoj deonici je, kao i u prvoj, ponovo bilo minuta u kojem nijedna ekipa nije postigla poen, ali je Srbija polako povećavala prednost, da bi na ulasku u poslednji minut stigla i do prve dvocifrene prednosti 41:31.

Srpske košarkašice su na veliki odmor otišle sa devet poena prednosti (43:34), a odlično su počele i drugo poluvreme. Poenima Bruksove i Ane Dabović stigle su izabranice Marine Maljković do plus 15 (49:34) i već tada najavile važnu pobedu.

Nigerijke su pred kraj utakmice prišle na četiri poena zaostatka, ali su borbene srpske košarkašice uspele da sačuvaju prednost i pobede.