AAA

SPORT | 26.05.2019 15:45 > 26.05 15:46

Tipsarević posle pet setova izgubio od Dimitrova na Rolan Garosu

Srpski teniser Janko Tipsarević nije danas uspeo da se plasira u drugo kolo Otvorenog prvenstva Francuske u Parizu, pošto je izgubio od 47. igrača sveta Grigora Dimitrova iz Bugarske, posle pet setova, 3:6, 0:6, 6:3, 7:6, 4:6.

Tipsarević, 317. teniser sveta, izgubio je posle tri sata i pet minuta.

Dimitrov je igrao u dobro u prva dva seta, tokom kojih je izgubio samo tri gema. On je dobro počeo i treći set, brejkom u prvom gemu, a zatim je Tipsarević, koji je na početku seta tražio pomoć lekara, uspeo da vrati brejk i izjednači. Posle toga osvojio je gem na svoj servis, do kraja nije bilo brejkova pa je srpski igrač smanjio na 1:2 u meču.

U petom gemu četvrtog seta Tipsarević je oduzeo servis protivniku i posle gema na svoj servis poveo je sa 4:2. On je u osmom gemu spasio pet brejk lopti i sačuvao dva gema prednosti, ali u narednom nije iskoristio set loptu za izjednačenje u meču. Dimitrov mu je u 10. gemu oduzeo servis i izjednačio na 5:5, a zatim je osvojio gem na svoj servis i poveo.

Srpski teniser je bez izgubljenog poena osvojio 12. gem i obezbedio taj-brejk, koji je dobio sa 7:4 i uveo meč u peti set.

U petom setu nije bilo brejka sve do devetog gema, kada je Dimitrov oduzeo servis Tipsareviću i poveo sa 5:4. On je posle toga osvojio gem na svoj servis i pobedio.

Dimitrov će u drugom kolu igrati protiv Marina Čilića iz Hrvatske.