AAA

SPORT | 20.01.2018 11:45 > 20.01 13:21

Djoković u osmini finala AO

Srpski teniser Novak Djoković plasirao se u osminu finala Otvorenog prvenstva Australije, pošto je danas pobedio Španca Alberta Ramosa Vinjolasa sa 6:2, 6:3, 6:3.

Meč Djokovića i Ramosa Vinjolasa, 14. i 22. tenisera sveta, trajao je dva sata i 22 minuta.

Srpski teniser sada ima pet pobeda u isto toliko mečeva protiv Ramosa Vinjolasa.

Protivnik Djokovića u narednom kolu je južnokorejski teniser Čung Hjeon, koji je ranije danas napravio iznenadjenje eliminisavši Nemca Aleksandera Zvereva.

Djoković i Čung su do sada odigrali smo jedan meč, i to baš na Australijan openu 2016. godine, kada je slavio srpski teniser sa 3:0.

Bivši teniser broj jedan nije imao većih problema da stigne do pobede nad Špancem u današnjem meču, iako je u drugom setu zatražio medicinski tajm-aut i za trenutak zabrinuo svoje navijače.

Djoković je u drugom gemu prvog seta imao tri brejk lopte, nije ih iskoristio, ali je potom uspeo da realizuje četvrtu u šestom gemu i povede sa 4:2.

Šestostruki šampion Australijan opena je potom vezao dva gema, iskoristio je prvu set loptu i poveo sa 1:0 posle 40 minuta igre.

Djokoviću je za osvajanje drugog seta bio dovoljan samo jedan brejk, dok je u trećem dva puta oduzimao servis protivniku ne dozvolivši mu niti jednu brejk priliku.

Djoković zadovoljan: Moram biti skromniji

Srpski teniser Novak Djoković rekao je da je zadovoljan svojom igrom na današnjem meču protiv Španca Alberta Ramosa Vinjolasa i istakao da nije bilo lako i pored toga što je slavio u tri seta.

"Nije bilo lako, morao sam da se borim za svaki poen, ali zadovoljan sam svojom igrom", rekao je Djoković.

"Imam prelepe uspomene sa Australijan opena iz proteklih deset godina i to se vraća svaki put kad se vratim ovde... Moram biti skromniji ovog puta jer nisam igrao šest meseci. Idem meč po meč", rekao je šestostruki osvajač Australijan opena.

Protivnik Djokovića u narednom kolu je južnokorejski teniser Čung Hjeon, koji je napravio iznenadjenje eliminisavši Nemca Aleksandera Zvereva.

"Mečevi će sada biti sve teži. Čung je upisao veliku pobedu protiv tenisera koji je imao sjajnu 2017. godinu", rekao je Djoković.