"Postavlja se pitanje da li odluka da na čelo resora koji je, izmedju ostalog, zadužen za vladavinu prava, bude imenovan specijalni savetnik direktora Bezbednosno-informativne agencije, zapravo način da se pošalje poruka pravosudju, u smislu njegovog kontrolisanja od strane izvršne vlasti?", rekao je Stepanović za novi broj nedeljnika NIN.
"Tako da ako predsednik poseduje dokaze koji ukazuju na izvršenje krivičnog dela, dužan je da ih, kao svaki gradjanin, zajedno uz podnetu krivičnu prijavu protiv izvršioca koji mu je poznat ili N.N. izvršioca dostavi nadležnom tužilaštvu, ukoliko postoje osnovi sumnje da je izvršeno krivično delo koje se goni po službenoj dužnosti", naveo je Stepanović.
Povodom toga što su Vučić i advokat i predsednik skupštinskog Odbora za pravosudje Vladimir Djukanović komentarisali iskaze optuženih u slučaju Jovanjica, Stepanović je rekao da "to govori da su predstavnici drugih grana vlasti iskoračili iz svojih nadležnosti" i dodao: "Zašto imaju potrebu da to čine pitajte njih".
On je rekao i da nosioci javne vlasti preko pojedinih medija "zapravo daju zeleno svetlo za targetovanje neistomišljenika, umesto da skrenu pažnju na to da treba zaštiti pravo svih gradjana na slobodu izražavanja".
"Pokušaj uticaja na pravosudne organe vrši se putem tabloidne štampe, gde zapravo kroz izjave političara možemo naslutiti da se od sudija i tužilaca očekuje odredjeno ponašanje", ukazao je Stepanović.