"Verujem da kandidat opozicije za predsednika Srbije može da udje u drugi krug izbora, a tada je moguće da Vučić izgubi izbore. Podigla se energija naroda u Srbiji i ljudi su shvatili da je Vučić ranjen, što je pokazao i nedeljni referendum. Birači SNS su takodje shvatili da su prevareni. Stalno putujem po Srbiji i sve više njihovih birača mi govori da više nikada neće glasati za SNS", rekao je Aleksić za televiziju N1.
"Kada gradjani budu videli da imaju jasnu alternativu režimu Vučića i SNS-a, tada će sve biti moguće. Mi ćemo ponuditi kompetentne i ozbiljne ljude i program u kojem ćemo jasno predstaviti kako ćemo posle promene vlasti Srbiju učiniti uređenom demokratskom državom u kojoj če se živeti mnogo bolje nego sada", rekao je.
Kako je naveo, 3. aprila, za kada su najavljeni izbori, rešavaće se sva važna pitanja u Srbiji pravosudje, Rio Tinto, cena goriva, razvoj poljoprivrede.
Potpredsednik Narodne stranke je dodao da "svi parametri" pokazuju da vlast gubi izbore u Beogradu.
"Verujem da ćemo 3. aprila pobediti u Beogradu, ali da ćemo morati da branimo taj rezultat na biračkim mestima", rekao je Aleksić i dodao da imaju vremena da stvore jedinstven front opozicije.
Prema njegovim rečima, po završetku dogovora u koaliciji, pozvaće i ostale da probaju da sa njima naprave što širi front.
Aleksić je naveo da su pri kraju dogovora o predsedničkom kandidatu koalicije koju čine Narodna stranka, Stranka slobode i pravde i Demokratska stranka.
"Ja jesam medju ljudima čiji se rejting ispituje i rekao sam bez ikakvih kalulacija da sam spreman da budem kandidat za predsednika Srbije. Meri se rejting i stranačkih i nestranačkih kandidata. Narodna stranka nema crvenih linija oko kandidata i ako je u pitanju Zdravko Ponoš. Nije tu reč o ispunjavanju ličnih ambicija, nego je suština da kandidat bude onaj ko najviše može da ugrozi Vučića i ko može da bude prihvaćen od najšire zajednice", rekao je Aleksić.
On je rekao da je referendum o promenama Ustava Srbije pokazao da je Vučić izgubio podršku svoje "biračke mašinerije", jer nije mogao da izvede sve svoje ljude na glasanje, iako su "po javnim preduzećima išli spiskovi".