Vučić: Odložena Makronova poseta
Politika
| 03.12.2018
|
access_time
19:05
Vučić je na konferenciji za novinare rekao da je danas razgovarao s Makronom i da ga je francuski predsednik zamolio da se na nekoliko nedelja odloži poseta.
"Znam koliko je teško sprovoditi odgovorne ekonomske reforme", rekao je Vučić na konferenciji za novinare.
Francuske vlasti saopštile su da je 136.000 ljudi učestvovalo u subotu na protestima pokreta "Žuti prsluci" širom Francuske.
Ministarstvo unutrašnjih poslova Francuske je navelo da su povredjene 263 osobe, od kojih 81 pripadnik snaga bezbednosti.
Pokret "Žuti prsluci" organizuje proteste širom Francuske od 17. novembra zbog najavljenog povećanja poreza na gorivo u sklopu ekoloških mera, ali se protest pretvorio u opšti izraz nezadovoljstva gradjana politikom predsednika Makrona.
Teme
Politika
Dnevni evropski servis
Novo
Društvo
Šta drugi čitaju
Ekonomija
Devizni kurs: Evro u ponedeljak 117,37 dinara
pre 22 sata
Fudbal
Hal pobedio Mančester junajted na startu nove sezone
pre 55 minuta
Zelena Srbija
Gori šuma kod niškog sela Cerja
pre 2 sata