Web Analytics
Antivladini protesti u Minsku - BetaRS

Antivladini protesti u Minsku

Svet | 24.03.2019 | access_time 18:50
Antivladini protesti u Minsku
Oko 2.000 protivnika autoritarnog režima u Belorusiji danas je protestvovalo na ulicama glavnog grada Minska.

Današnji protesti održani su u znak sećanja na 101. godišnjicu kratkotrajne Beloruske narodne republike, pokušaja da se stvori nezavisna beloruska država u haosu Prvog svetskog rata, koja je nestala godinu dana kasnije kada su njenu teritoriju okupirale poljske i sovjetske trupe.

Ova godišnjica je postala tradicionalni dan za proteste protivnika autoritarnog predsednika Aleksandra Lukašenka, koji je razorio opoziciju i uništio nezavisne medije tokom četvrtvekovne vladavine.

Demonstracije su održane i u gradovima Brest i Grodno.

Članovi grupa za ljudska prava saopštili su da je policija uhapsila organizatora demonstracija u Minsku Zmistera Daškeviča.

Teme

Ekonomija

Šta drugi čitaju

Sportovi na vodi

Hronika