Web Analytics
Dilindžerovi rodjaci tvrde da agenti FBI 1934. nisu ubili njega, već drugog čoveka - BetaRS

Dilindžerovi rodjaci tvrde da agenti FBI 1934. nisu ubili njega, već drugog čoveka

Svet | Izvor: Beta-AP | 01.08.2019 | access_time 22:50
Dilindžerovi rodjaci tvrde da agenti FBI 1934. nisu ubili njega, već drugog čoveka
Rodjaci ozloglašenog američkog gangstera Džona Dilindžera zatražili su ekshumaciju tela osobe sahranjene pod njegovim imenom i tvrde da postoji dokaz da su agenti Federalnog istražnog biroa (FBI) 1934. godine ubili drugog čoveka, a ne poznatog čikaškog mafijaša.

Dva Dilindžerova rodjaka koja navode da im je on bio ujak, pismeno su zatražila ekshumaciju tela sahranjenog na groblju u Indijanapolisu radi forenzičke i eventualne DNK analize "u cilju pozitivne identifikacije".

Oni su u zahtevu naveli da boja očiju čoveka ubijenog 1934. ispred pozorišta u Čikagu ne odgovara boji Dilindžerovih očiju, da je on imao i drugačije uši i da nije bilo poklapanja otisaka prstiju.

Kancelarija FBI u Čikagu odlučila se potom na neobičan korak i danas objavila saopštenje, u kojem je navela da su agenti Biroa pre 85 godina ubili Dilindžera, a ne neku drugu osobu.

U saopštenju se navodi da su agenti FBI pucali i ubili Dilindžera 22. jula 1934. godine ispred pozorišta u Čikagu, "pošto je on uzeo pištolj iz džepa od pantalona".

Dilindžer je proglašen mrtvim u čikaškoj bolnici, naveo je FBI, i dodao da "veliki broj informacija potvrdjuje smrt Dilindžera", uključujući poklapanje otisaka prstiju.

FBI je naveo da je "uobičajen mit" da je ubijen "dvojnik", a ne Dilindžer, i da se takve tvrdnje razvijaju "jedino na osnovu posrednih dokaza".

Teme

Ekonomija

Dnevni evropski servis

Šta drugi čitaju

Kosarka

Zelena Srbija

Hronika

Scena