Ukinut pritvor Tomoru Morini
Region
| 14.08.2019
|
access_time
20:30
Članovi njegove porodice viđeni su kako ga vode iz pritvora, javlja Slobodna Evropa, a jedan od njih je izjavio da je 'pravda pobedila'.
Srbija je od vlasti Severne Makedonije tražila izručenje Tomora Morine po poternici Interpola, a pod optužbom da je počinio zločine kao komandant OVK tokom rata na Kosovu.
Ranije danas Vrhovni sud u Skoplju je doneo odluku da Severna Makedonija neće isporučiti Srbiji Morinu, jer nisu ispunjeni svi zakonski uslovi za ekstradiciju.
"Vrhovni sud informiše javnost da je potvrdio odluku Krivičnog saveta u Osnovnom krivičnom sudu u Skoplju, koji je odlučio da nisu ispunjene sve zakonske pretpostavke za ekstradiciju lica T.M., državljanina Velike Britanije i Republike Kosova", saopštio je danas Vrhovni sud u Skoplju.
Ministar unutrašnjih poslova Srbije Nebojša Stefanović ocenio je ranije danas da je Severna Makedonija odlukom da ne postoje uslovi zа izručenje Tomorа Morine Srbiji "pogаzila suštinu međunаrodnog prаvа i duboko povredila sećаnje nа sve nevine žrtve koje su strаdаle od osumnjičenog Morine".
Teme
Region
Dnevni evropski servis
Šta drugi čitaju
Dogodilo se
Na današnji dan 14. avgust
pre 11 sati