Web Analytics
Danas: Za cepanje plakata sa Vučićevim likom kazna 10.000 - BetaRS

Danas: Za cepanje plakata sa Vučićevim likom kazna 10.000

Politika | 16.08.2019 | access_time 08:50
Danas: Za cepanje plakata sa Vučićevim likom kazna 10.000
Aktivista i jedan od osnivača Lokalnog fronta iz Kraljeva Branislav Seničić osudjen je na novčanu kaznu od 10.000 dinara zato što je pre dve godine na ulici cepao plakate sa likom predsednika Srbije Aleksandra Vučića.

List Danas piše da mu je sudija Ustavnog suda, koji mu je izrekao presudu, rekao da je dobro prošao, jer je mogao biti osudjen i na zatvorsku kaznu.

Proces protiv Senića vodjen je od prekršajnog suda, pa do Ustavnog, gde je odbijena njegova ustavna žalba na odluku prekršajnog apelacionog suda u Kragujevcu, gde je osudjen zbog narušavanja javnog reda i mira.

Iako su pravna sredstva u Srbiji utrošena, Seničić kaže za Danas da se ne miri sa presudom Ustavnog suda i da će se obratiti medjunarodnom sudu u Strazburu, ne zbog visine kazne, već, kako kaže, zbog apsurdnosti same presude.

Teme

Novo

Društvo

Šta drugi čitaju

Ekonomija

Fudbal

Zelena Srbija

IT