Web Analytics
Naslovne strane za subotu, 5. oktobar 2019. godine - BetaRS

Naslovne strane za subotu, 5. oktobar 2019. godine

Društvo | 05.10.2019 | access_time 10:50
Naslovne strane za subotu, 5. oktobar 2019. godine
Dnevne novine na naslovnim stranama od subote, najčešće pišu o imenovanju ambasadora SAD u Nemačkoj Ričarda Grenela za američkog izaslanika za pregovore Beograda i Prištine.

ALO  -  "Trampov ključni čovek za Kosovo" o novom specijalnom izaslaniku SAD-a za dijalog Beograda i Prištine Ričardu Grenelu.

BLIC  -  "Tramp traži brzo rešenje za Kosovo", o imenovanju američkog izaslanika u pregovorima o Kosovu. "Struja neće poskupeti do kraja godine", piše list. "Mekalisterov plan za dijalog o izborima", o pregovorima vlasti i opozicije uz posredovanje evropskih parlamentaraca.

VEČERNJE NOVOSTI  -  "Trampov šamar Anegli oko KiM", SAD imenovale ambasadora SAD u Nemačkoj Ričarda Grenela za američkog izaslanika u dijalogu o Kosovu. "Jevtić više neće igrati pred decom", o odluci pozorišta "Boško Buha" posle presude kojom je glumac Goran Jevtić osudjen na 10 meseci zatvora zbog obljube maloletnika. "Ugašeno više od 100 škola", o posledicama pada nataliteta.

DANAS  -  "Virus 5. oktobra je još medju nama", o tome gde je Srbija 19 godina posle pada Slobodana Miloševića. "Vučiću i Selakoviću orden Svetog save", o odluci Sinoda SPC da orden dobiju predsednik Srbije Aleksandar Vučić i generalni sekretar predsednika Nikola Selaković.

INFORMER  -  list pod naslovom "Čudna odluka suda baba Coka u kućnom pritvoru" piše "Stojanka Stojanović (72) ubila čoveke nasred ulice a puštena iz pritvora, jer je stara i bolesna!?!"

KURIR  -  "Direktor poslao radnike da mi psuju mrtvog sina", rekao je očajni otac jednog od dvojice poginulih radnika fabrike "Milan Blagović-Namenska" zaposlenima koji su došli da na sudjenju podrže direktora preduzeća optuženog za eksploziju u toj fabrici 2017. godine. "Mali Tramp, specijalac za rešenje kosovske krize" o novom američkom izaslaniku za dijalog Prištine i Beograda.

POLITIKA  -  "Mali Tramp trn u oku Briselu i Berlinu", o specijalnom izaslaniku SAD za pregovore Beograda i Prištine. "Slučaj 'gardisti' - 15 godina traganja za istinom", o godišnjici ubistva dvojice gardista u kasarni u Točideru. "Beogradjani kamenicama gadjali taksiste", o štrajku taksista i reakciji gradjana.

SRPSKI TELEGRAF  -  "Traže hapšenje Marića" list piše o reakcijama povodom napada tv voditelja Milomira Marića na profesora Filozofskog fakulteta Danijela Sinanija. Autorski tekst nekadašnjeg šefa Koordinacionog centra za Kosovo Nebojše Čovića za taj list: "Ovo zlo nas čeka sa Kosovom".

Teme

Novo

Dnevni evropski servis

Šta drugi čitaju

Scena

Dogodilo se

Zabava