Naslovne strane za petak, 28. februar 2020. godine
Društvo
| 28.02.2020
|
access_time
09:25
ALO - "Grenel: Ne podržavamo polumere Kurtija", izjava izaslanika predsednika SAD za dijalog Beograda i Prištine Ričarda Grenela nakon najave da će kosovski premijer Aljbin Kurti uvesti polumere Srbiji nakon ukidanja taksi na robu od 100 odsto.
BLIC - Pod naslovom "Jutki i Šešelju propada pakleni plan" o daljem toku sudjenja bivšem predsedniku opštine Brus Milutinu Jeličiću Jutki optuženom za seksualno uznemiravanje.
VEČERNJE NOVOSTI - "Ukidaju takse na sirovine, uz uslov", o najavi kosovskog premijera Aljbina Kurtija da će takse na uvoz robe iz centralne Srbije postepeno biti ukidane od 15. marta. "Zastrašivanje Srbije štetno i kratkovido", kaže ruski ambasador u Beogradu Aleksandar Bocan Harčenko.
DANAS - O prodaji Komercijalne banke slovenačkoj NLB banci u tekstu "Državi od Komercijalne ostaje samo 80 miliona". Pod naslovom "Epidemija lažnih vesti o koroni" list piše da dezinformacije o virusu objavljuju tabloidi ali i ozbiljni mediji.
KURIR - "Kurti popustio, Priština ukida takse od 15. marta", o najavi kosovskog premijera Aljbina Kurtija da će takse na robu iz centralne Srbije i Bosne i Hercegovine od 100 odsto biti ukinute. "Najdetaljniji saveti za zaštitu od korone", vodič tog lista za zaštitu od novog korona virusa.
INFORMER - "Na derbiju ćemo biti ljuti neprijatelji", izjave trenera Crvene zvezde Dejana Stankovićas i trenera Partizana Sava Miloševića o predstojećem fudbalskom derbiju.
POLITIKA - U tekstu "Problem nije Beograd nego Priština" list piše da Vašington traži nastavak dijaloga o Kosovu. Pod naslovom "Pomama za maskama ne prestaje" list navodi da će po nezvaničnim saznanjima, za apoteke i zdravstvene ustanove u Srbiji biti nabavljeno pet miliona hirurških maski u vezi sa mogućom pojavom korona virusa.
SRPSKI TELEGRAF - "Kurti ukida takse 15. marta", o najavi kosovskog premijera Aljbina Kurtija da će takse na robu iz centralne Srbije i Bosne i Hercegovine od 100 odsto biti ukinute. "Vučića sabotiraju paralelne strukture u SNS", o tvrdnjama funkcionera Srpske napredne stranke Vladimira Djukanovića.
Teme
Društvo
Novo
Dnevni evropski servis
Šta drugi čitaju
Scena
Dogodilo se
Na današnji dan 24. avgust
pre 9 sati
Zabava
Magarac povredio troje ljudi u Nemačkoj
pre 3 dana