Naslovne strane za petak, 5. jun 2020. godine
Društvo
| 05.06.2020
|
access_time
09:40
ALO - "Srbiju čekaju strašni pritisci, treba nam snažna vlada", o izjavi predsednika Srbije Aleksandra Vučića o predsojećem periodu i eventualnom nastavku dijaloga Beograda i Prištine. "Svim radnicima danas po 30.000 dinara", o drugoj uplati minimalne zarade iz državnog budžeta za preduzetnike.
BLIC - Ministar finansija Siniša Mali govori za Blic: "Od jula mere za nova radna mesta". "Tači se uzda da će mu Tramp rešiti Kosovo", o najavama kosovskog predsednika da neće razgovarati sa predstavnikom EU Miroslavom Lajčakom i Srbijom.
VEČERNJE NOVOSTI - "Rat notara i katastra, ispaštaju gradjani", o radu javnih beležnika u eri digitalizacije. "Tači se uzda u Amerikance, neće Lajčaka", o novim preprekama za obnavljanje dijaloga izmedju Beograda i Prištine.
DANAS - "Procena vrednosti puteva kao rijaliti šou", list se osvrće na polemiku predsednika Srbije Aleksandra Vučića i direktora JP "Putevi Srbije" Zorana Drobnjaka. "Vojska botova zamenila paravojne formacije", razgovor sa Zoranom Gavrilovićem iz Birodija o napadima na njega preko društvenih mreža.
KURIR - "Da li je političar pedofil lokalni šerif", o navodima osnivača Fondacije "Tijana Jurić", Igora Jurića koji bi danas trebalo da bude saslušan o svojim navodima o političaru koji je pedofil.
INFORMER - "Zbog 12 sumnjivih u aviounu 91 turista poslat u karantin", o avionu iz Katara čiji su putnici u Grčkoj zatvoreni na dve nedelje u izolaciju.
POLITIKA - "Srbija nije prestala s kampanjom povlačenja priznanja Kosova", naslov teksta u kojem ova novina prenosi izjavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića o rešavanju problema Kosova. O merama ruskih inspekcijskih službi na osnovu kojih tri domaća proizvodjača mesa i mesnih preradjevina mogu da nastave izvoz svojih proizvoda: "Ponovo kreće izvoz mesa i preradjevina u Rusiju".
Teme
Društvo
Novo
Dnevni evropski servis
Šta drugi čitaju
Scena
Dogodilo se
Na današnji dan 26. avgust
pre 13 sati