Web Analytics
Ubijeni napadač dvojni državljanin Austrije i severne Makedonije - BetaRS

Ubijeni napadač dvojni državljanin Austrije i severne Makedonije

Politika | Izvor: Beta-AP | 03.11.2020 | access_time 10:55
Ubijeni napadač dvojni državljanin Austrije i severne Makedonije
Austrijski ministar unutrašnjih poslova Karl Nehamer izjavio je da je ubijeni napadač u Beču 20-godišnji dvojni državljanin Austrije i severne Makedonije koji je ranije osudjivan za terorizam.

Nehamer je rekao  austrijskoj novinskoj agenciji APA da je izvršen pretres 15 kuća i da je nekoliko osoba uhapšeno.

"Reč je o radikalizovanoj osobi koja se osećala bliskom sa Islamskom državom", rekao je jutros austrijski ministar unutrašnjih poslova Karl Nehamer na konferenciji za novinare.

U napadu u Beču ubijeno je pet osoba, medju kojima i napadač, a 17 je ranjeno, medju kojima jedan policajac.

Napadi su počeli sinoć u 19.00, nedaleko od sinagoge koja je bila zatvorena pred stupanje na snagu karantina zbog epidemije korona virusa.

Teme

Novo

Društvo

Šta drugi čitaju

Ekonomija

Borilacki sportovi

Zelena Srbija

IT