Web Analytics
Grčka procenjuje štetu posle zemljotresa (VIDEO) - BetaRS

Grčka procenjuje štetu posle zemljotresa (VIDEO)

Region | 04.03.2021 | access_time 10:00
Grčka procenjuje štetu posle zemljotresa (VIDEO)

Stručnjaci danas procenjuju štetu nakon zemljotresa magnitude 6,3 koji je pogodio centralni ceo Grčke, kada je povredjeno 11 osoba i oštećeno na stotine zgrada.

Desetine stanovnika sela Damasi i Mesohori, severno od Atine, provelo je noć napolju.

Njima je obezbedjen smeštaj u šatorima i u hotelima u obližnjim gradovima Trikala i Larisa, saopšteno je iz Civilne zaštite.

Više potresa se osetilo i sinoć, a najjači je bio magnitude 5,2.

Timovi su pregledali kuće kao i škole koje su danas zatvorene iz predostrožnosti, bolnice i druge javne zgrade.

Medju oštećenim zgradama su i četiri crkve od kojih je jedna iz 17. veka, saopštava ministarstvo kulture.

Zemljotres magnitude 6,3, prema Američkom geofizičkom institutu, a šest stepeni, prema podacima iz Atine, registrovan je juče nešto pre 12 časova.

Epicentar je bio na 238 kilometara severno od Atine i na dubini od osam metara, saopštila je Opservatorija u Atini.

Zemljotresi su česti u Grčkoj. U zemljotresu od sedam stepeni koji se dogodio 30. oktobra prošle godine u Egejskom moru, izmedju ostrva Samos i turskog grada Izmira, poginule su dve osobe na Samosu i 114 u Turskoj.

Teme

Dnevni evropski servis

Šta drugi čitaju

Dogodilo se

Scena

Zabava