Web Analytics
Kina objavila Belu knjigu o smanjenju siromaštva - BetaRS

Kina objavila Belu knjigu o smanjenju siromaštva

Ekonomija | Izvor: Beta | 06.04.2021 | access_time 10:25
Kina objavila Belu knjigu o smanjenju siromaštva
Kancelarija za informisanje pri kineskom Državnom savetu danas je objavila Belu knjigu pod naslovom "Smanjenje siromaštva: Kinesko iskustvo i doprinos".

U Beloj knjizi se navodi velika borba kineskog naroda protiv ekstremnog siromaštva i preporuke kako da se iskoristi kinesko iskustvo i akcije u smanjenju siromaštva, objavila je Kineska medijska grupa.

Kako se ističe u Beloj knjizi, ove godine se obeležava 100. godišnjica osnivanja Komunističke partije Kine koja je ujedinila i predvodila kineski narod u borbi protiv siromaštva "sa nepokolebljivom verom i voljom".

Kineska populacija zauzima jednu petinu svetske populacije. Iskorenjivanje ekstremnog siromaštva predstavlja prekretnicu u istoriji kineske nacije i istoriji čovečanstva, navedeno je u publikaciji.

Dodaje se da "kinesko iskustvo u smanjenju siromaštva pokazuje da su hrabrost, vizija, odgovornost i entuzijazam najvažniji za rešavanje izazova".

Teme

Novo

Društvo

Šta drugi čitaju

IT

Scena