Web Analytics
Francuska želi da zabrani uništavanje neprodate robe - BetaRS

Francuska želi da zabrani uništavanje neprodate robe

Zelena Srbija | Izvor: Beta-AFP | 04.06.2019 | access_time 21:40
Francuska želi da zabrani uništavanje neprodate robe
Francuski premijer Eduar Filip izjavio je danas da će za dve do četiri godine u zemlji biti zabranjeno uništavanje neprodate robe koja nije prehrambena, kao što su odeća, kućni aparati, kozmetika i sredstva za higijenu.

"Bićemo prvi u svetu u tome", rekao je Filip čija francuska vlada želi da ubedi da je ta akcija u ekološke svrhe i kako bi odgovorila na očekivanja ekologa u Francuskoj, što svedoči i prodor Zelenih na izborima za Evropski parlament.

Ta mera će se odnositi na poklanjanje ili recikliranje proizvoda. Predvidjeno je da stupi na snagu krajem 2021. ili krajem 2023. a u medjuvremenu će biti uvedene mere protiv bacanja hrane.

Više od 650 miliona evra robe, nove i neprodate, se svake godine baci ili uništi, što je pet puta više od donacija tih istih proizvoda, rekao je francuski premijer.

Teme

Prijavite se na newsletter Zelene Srbije

Zelena Srbija