Djilas: Nećemo na izbore ako predlozi EP idu uz dlaku Vučiću, organizovaćemo proteste
Politika
| Izvor: Beta
| 16.07.2021
|
access_time
12:10
"Mi ćemo do 1. avgusta proslediti naše zahteve Evropljanima, verujem da će oni dati predloge koji će biti prihvatljivi za nas da izadjemo na izbore. Ukoliko to budu predlozi koji će ići uz dlaku Vučiću, sa idejom: 'Aj samo vi izadjite na izbore pa da možemo da odahnemo', mi na te izbore nećemo izaći", kazao je Djilas za list "Nova".
Djilas je naglasio da će u tom slučaju pozvati gradjane na protest i na ulici se "boriti za izborne uslove i slobodne izbore".
"Nadam se da to toga ovoga puta neće doći, da će pritisak iz Evrope ipak biti dovoljan da oni popuste u ovome što su do sad napravili, da se malo vrate u normalu, da ljudi mogu da nas čuju i da ćemo na takve izbore izaći i na njima pobediti", istakao je Djilas.
Govoreći o sastancima održanim u okviru medjustranačkog dijaloga o izbornim uslovima uz posredovanje predstavnika EP, Djilas je rekao da taj dijalog kasni više meseci, da je morao da počne mnogo ranije i to preko platforme "Zum".
Djilas je naveo da veruje da će se opozicija izboriti za "minimum", da izbori budu "bar malo fer i pošteni".
"Daleko od onoga kakvi bi trebalo da budu, ali ipak da bude moguće na njima učestvovati", dodao je on.
Komentarišući svoju raniju izjavu da vlast nema šanse da pobedi na izborima u Beogradu naredne godine, Djilas je rekao da svoj optimizam bazira na "zdravom razumu" i na tome da Beogradjani "imaju zdrav razum".
"(Beogradjani) imaju oči, mogu da vide šta se dešava u ovom gradu proteklih osam godina, koliko je on devastiran, koliko je prljav, koliko je saobraćaj u kolapsu, koliko se rade rekonstrukcije, koliko nikakve ideje i plana za razvoj Beograda nema i koliko vlast pokušava da zauvek promeni izgled Beograda i da učini da istorija Beograda počne od njih", ocenio je Djilas.
Djilas je rekao da je SSP za zajedničku listu opozicije na izborima u Beogradu koju bi činile stranke i vanstranačke ličnosti "koje su jasno rekle" da ne bi u koaliciju s vlastima.
Teme
Politika
Dnevni evropski servis
Novo
Društvo
Šta drugi čitaju
Ekonomija
Devizni kurs: Evro sutra 117,37 dinara
pre 2 sata
Fudbal
Je Gon Kim novi fudbaler Crvene zvezde
pre 33 minuta