Iz tog udruženja su na sastanku istakli da je obnavljanje istrage o prebijanju Matorčevića i otkrivanje napadača nešto za šta će se zalagati i u okviru Radne grupe za bezbednost i zaštitu novinara, kao i Stalne radne grupe za bezbednost novinara, navodi se u saopštenju UNS-a.
Na sastanku je bilo reči i o uslovima za rad medija i mogućnosti da se medijski konkurs izdvoji i raspiše nezavisno od konkursa za projekte iz oblasti kulture, umetnosti i sporta, a predsednik Opštine je rekao da će učiniti sve da poboljša uslove za rad redakcije Žig info i ostalih medija.
Matorčevića je 9. oktobra 2018. godine napao muškarac koji ga je prvo udario pesnicom u lice, a zatim šutirao dok se nalazio na zemlji. Zbog slomljene jagodične kosti urednik Žig infa proveo je nedelju dana u bolnici.
Dva meseca nakon prebijanja Matorčevića zapaljena je kuća Milanu Jovanoviću, saradniku Žig infa, za šta se vodi ponovljeno sudjenje u kom je kao nalogodavac, prvobitno osudjen nekadašnji predsednik Opštine Grocka i funkcioner Srpske napredne stranke Dragoljub Simonović na četiri godine i tri meseca zatvora.