Kina podnela instrumente o ratifikaciji konvencija o prinudnom radu
Svet
| Izvor: Beta
| 15.08.2022
|
access_time
09:45
Čen Sju, stalni predstavnik Kine pri Kancelariji UN u Ženevi, podneo je u petak dokumente u vezi sa Konvencijom o prinudnom radu iz 1930. godine i Konvencijom o ukidanju prinudnog rada iz 1957. godine generalnom direktoru MOR Gaju Rajderu, saopštilo je Ministarstvo za ljudske resurse i socijalnu zaštitu.
Ministarstvo je saopštilo da su dve konvencije, među 10 osnovnih konvencija MOR, najvažniji međunarodni pravni dokumenti u eliminisanju prinudnog rada.
Ovim ratifikacijama, Kina kao država osnivač MOR, jača svoju posvećenost poštovanju, promovisanju i realizaciji osnovnih principa i prava MOR-a o radu, navodi se u saopštenju MOR.
Stalni komitet 13. Svekineskog narodnog kongresa ratifikovao je ove dve konvencije na svojoj 34. sednici u aprilu.
Kineska vlada se dosledno protivila prinudnom radu, a ratifikacija dve konvencije pokazuje njen čvrst stav o zaštiti prava i interesa radnika i o suzbijanju prinudnog rada.
Teme
Svet
Ekonomija
Dnevni evropski servis
Šta drugi čitaju
Pročitajte vise
pre 21 sat
Devizni kurs: Evro sutra 117,24 dinara
pre 1 dan
Devizni kurs: Evro sutra 117,25 dinara
pre 4 dana
Devizni kurs: Evro sutra 117,25 dinara