Kineski brod za praćenje svemira kreće u nove misije
Tehnologija
| 19.12.2022
|
access_time
16:15
Fotografija iz vazduha prikazuje kinesku svemirsku letelicu koja prati brod Iuanvang-3 kako plovi na ušću kineske reke Jangce, 5. jula 2019. (Xinhua/Li Iuze)
Kako prenosi Sinhua, članovi posade će tokom ovog putovanja provesti novogodišnje praznike i proleće. Pre isplovljavanja, pregledali su objekte, prošli obuku i dopunili zalihe kako bi osigurali uspeh misija.
Ove godine, brod je proveo više od 120 dana na moru, preplovivši preko 33.000 nautičkih milja i završio četiri zadatka monitoringa, uključujući onaj za svemirski let s posadom Šendžou-14.
Juanvang-3 predstavlja kineski svemirski brod za praćenje druge generacije. Preduzima pomorsko praćenje i praćenje satelita u visokoj, srednjoj i niskoj orbiti, svemirskih brodova i modula svemirskih stanica.
Otkako je lansiran pre više od 20 godina, brod je napravio više od 60 putovanja i završio 100 misija, uključujući praćenje svemirskih brodova Šendžou, lunarnih sondi Čang'e i satelita BeiDou, s uspešnošću od 100 odsto.
Teme
Tehnologija
Novo
Dnevni evropski servis
Šta drugi čitaju
Zabava
Ekološka avantura u Sijamenu – Akcija čuvara
pre 2 dana
U slikama
Studentski marš ka Novom Sadu
pre 2 dana