Društvo
| 14.02.2023
|
access_time
14:45
Zemljotres jačine 5,7 stepeni Rihterove skale pogodio je danas oko 14.17 Rumuniju, a podrhtavanje se osetilo i u Beogradu, objavljeno je na sajtu Republičkog seizmološkog zavoda Srbije.U toj zemlji usledila su još dva zemljotesa u 14.21 i 14.26, jačine 3,9 i 3,3 stepena Rihterove skale.
Rumuniju je i u ponedeljak pogodio zemljotres magnitude 5,2, nedaleko od mesta Drobeta-Turnu Severin koje se nalazi u blizini hidrocentrale Đerdap na Dunavu i koji se takođe osetio u delovima Srbije.
Razorni zemljotres magnitude 7,8 pogodio je prošle nedelje Tursku i Siriju, u kome je poginulo više od 37.000 ljudi.
Zemljotres u Rumuniji osetio se i u Nišu
Zemljotres jačine 5,7 stepeni Rihterove skale koji je danas u 14.16 časova pogodio Rumuniju kod Turnu Severina, osetio se i u Nišu.
Građani koji žive u višespratnicama naveli su da su današnji zemljotres osetili jače od jučerašnjeg, čija je magnituda bila 5,2.
Zemljotres su osetile i Nišlije koje žive u kućama niže spratnosti, ali je trajao nekoliko sekundi.