Predsednica Vlade Srbije razgovarala sa ministrom spoljnih poslova Španije
Politika
| 12.04.2023
|
access_time
20:30
BETAPHOTO/NENAD PETROVIC
Uoči predsedavanja Španije Savetom EU u drugoj polovini ove godine, premijerka je posebno istakla značaj današnjeg potpisivanja Memoranduma Srbije i Španije o razumevanju o unapređenju saradnje u oblasti evropskih integracija, piše u saopštenju Vlade.
Sagovornici su se saglasili da su politički odnosi dve države odlični, zasnovani na čvrstim temeljima, i da predstavljaju jaku potporu dalje saradnje, posebno ekonomske i trgovinske.
Albares je izjavio da je prijateljstvo dveju zemalja jako, da su politički odnosi Srbije i Španije odlični i da će Španija tokom svog predsedavanja Savetom EU politici proširenja pridati važnu ulogu.
Brnabić je zahvalila Španiji zbog principijelnog poštovanja teritorijalnog integriteta i suvereniteta Srbije i podrške Srbiji na njenom putu ka Evropskoj uniji.
Brnabić je španskog ministra informisala o dijalogu Beograda i Prištine, provokacijama na Kosovu uz napade i uznemiravanje sprskog stanovništva i skrnavljenje kulturnog nasleđa, kao i o tome da Priština ne primenjuje svoje obaveze iz Briselskog sporazuma.
Teme
Politika
Dnevni evropski servis
Novo
Društvo
Šta drugi čitaju
Ekonomija
Kosarka
Zelena Srbija
Turska domaćin samita COP31 naredne godine
pre 8 minuta