U Sudanu sutra na snazi jednonedeljni prekid vatre
Svet
| Izvor: Beta-AFP
| 21.05.2023
|
access_time
10:45
U zajedničkom saopštenju SAD i Saudijske Arabije navodi se da bi postojala mogućnost da se primirje u Sudanu produži, uz saglasnost obe strane.
Kako je sinoć naveo Stejt department, dve strane su se "složile da olakšaju isporuku i distribuciju humanitarne pomoći, obnove osnovne usluge, kao i da povuku vojnike iz bolnica i sa važne civilne infrastrukture".
Pregovori o primirju vođeni su u saudijskom primorskom gradu Džedi, na Crvenom moru.
SAD i Saudijska Arabija pokrenule su diplomatske pregovore s ciljem da se zaustave borbe za vlast u kojima su poginule stotine stanovnika i koje su gradove u Sudanu pretvorile u bojna polja.
Sudan je u haosu od izbijanja krvave borbe za vlast između šefa vojske generala Abdela Fataha al Burhana i generala Mohameda Hamdana Dagala koji je na čelu RSF.
Teme
Svet
Dnevni evropski servis
Ekonomija
Šta drugi čitaju
Fudbal
Pročitajte vise
pre 12 sati
Devizni kurs: Evro sutra 117,24 dinara
pre 1 dan
Devizni kurs: Evro sutra 117,25 dinara
pre 3 dana
Devizni kurs: Evro sutra 117,25 dinara