Siti pobedom protiv Čelsija proslavio novu titulu u Premijer ligi
Fudbal
| Izvor: Beta
| 21.05.2023
|
access_time
19:10
Siti je u subotu osigurao treću uzastopnu titulu prvaka Engleske, nakon što je Arsenal na gostovanju poražen od Notingem Foresta (1:0).
Jedini gol na današnjem meču postigao je Hulijan Alvares u 12. minutu. Argentinac je svoj drugi gol mogao da postigne u 71. minutu, ali je posle gledanja VAR-a utvrđeno da je pogotku prethodilo igranje rukom Rijada Mareza.
Klub iz Mančestera je meč odigrao u kombinovanom sastavu. Po završetku duela sledi ceremonija dodele trofeja.
Siti posle 12. uzastopne pobede na prvom mestu Premijer lige ima 88 bodova, dok drugoplasirani Arsenal ima sedam bodova manje, uz utakmicu više. Čelsi je na 12. mestu sa 43 boda.
Do kraja Premijer lige Siti gostuje Brajtonu u zaostalom meču, a u poslednjem kolu gostuje Brentfordu. Čelsi do kraja prvenstva gostuje Mančester junajtedu, dok u poslednjem kolu dočekuje Njukasl.
Teme
Novo
Novo
Tenis
Vavrinka zaustavio Đerea u prvom kolu Australijan opena
pre 47 minuta
Šta drugi čitaju
Politika
Hronika
U sudaru vozova u Španiji poginulo 39 osoba
pre 27 minuta