Web Analytics
Pašalić: Fotografije žrtava iz 'Ribnikara' ne deliti po društvenim mrežama - BetaRS

Pašalić: Fotografije žrtava iz 'Ribnikara' ne deliti po društvenim mrežama

Društvo | 05.06.2023 | access_time 12:55
Pašalić: Fotografije žrtava iz 'Ribnikara' ne deliti po društvenim mrežama
FOTO: MILOS MISKOV

Zaštitnik građana Zoran Pašalić apelovao je danas da se fotografije dece žrtava iz beogradske Osnovne škole "Vladislav Ribnikar" ne koriste na društvenim mrežama za "dnevni aktivizam i promociju pojedinačnih interesa".

"Tragedija u školi 'Vladislav Ribnikar' duboko je potresla celokupno naše društvo i nadilazi svaki pojedinačni ili grupni interes. Zato pozivam sve da ne koriste fotografije dece žrtava u cilju svoje ili bilo kakve druge promocije", naveo je Pašalić u saopštenju.

On smatra da se na taj način "u najmanju ruku" iskazuje nepoštovanje prema žrtvama i njihovim porodicama, a njihovi drugovi i porodice dodatno traumatizuju.

"S obzirom da je ovo tragedija svih nas, pozivam sve da se prema njoj odnose u skladu sa tradicionalnim vrednostima našeg društva čija su okosnica saosećajnost sa drugima, pijetet i poštovanje prema nečijoj tragediji. Objavljivanje fotografija dece žrtava u potpunosti odstupa od ovih nazora", rekao je Zaštitnik građana.

Teme