Đoković pobedio Alkarasa za finale Rolan Garosa
Tenis
| Izvor: Beta
| 09.06.2023
|
access_time
18:35
Treći teniser sveta je do pobede nad španskim igračem i 34. grend slem finala došao za tri sata i 23 minuta.
Đoković je tokom celog prvog seta bio odličan na mreži, a upravo posle jednog poena na mreži došao je do brejka i vođstva 3:1.
Za osvajanje prvog seta ključan je bio sedmi gem na servis srpskog igrača, koji je uspeo da spase tri brejk lopte i posle 14 minuta igre i problema sa vetrom povede sa 5:2.
U narednom gemu Đoković je propustio set loptu na servis Alkarasa, ali je već u devetom gemu na svoj servis iskoristio drugu priliku.
Sve do osmog gema u drugom setu nije viđena brejk lopta, a prvi je do prilike za brejk došao španski igrač, koji koristi drugu šansu za vođstvo 5:3.
Đoković u narednom gemu uzvraća istom merom, da bi u 10. gemu srpski igrač spasao tri vezane set lopte rivala.
Imao je Đoković priliku da povede 6:5, ali je Alkaras spasao brejk loptu i zatim sledeći gem na servis Đokovića osvojio bez izgubljenog poena za izjednačenje u setovima.
Posle prva dva gema u trećem setu rezultat je bio izjednačen 1:1. Alkaras se na kraju drugog gema požalio na bol u desnoj nozi, pa je zatražio medicinsku pomoć, iako po pravilu u tom momentu nije mogla da mu se ukaže intervencija.
Zbog toga je kažnjen oduzimanjem gema, što je izazvalo zvižduke sa tribina. Alkaras je i u nastavku seta imao problem sa povredom, pa je Đoković taj deo igre dobio sa 6:1.
Alkaras je po završetku trećeg seta uzeo medicinski tajm-aut, ali mu ni to nije pomoglo da zaigra bolje u narednom setu, koji je Đoković osvojio rezultatom 6:1.
Srpski teniser je pobedom stigao do sedmog finala na pariskom grend slemu, na kojem je slavio dva puta.
Za rekordnu 23. grend slem titulu Đoković se u nedelju bori sa pobednikom meča između četvrtog igrača sveta Norvežanina Kaspera Ruda i 27. na ATP listi Nemca Aleksandera Zvereva.
Đokoviću će za preuzimanje prvog mesta na ATP listi biti potrebna pobeda u finalu Rolan Garosa.
Teme
Novo
Novo
Fudbal
Bahar: Lep je osećaj vratiti se na prvo mesto na tabeli
pre 17 minuta
Šta drugi čitaju
Video
Politika
Hronika
Merio debljinu leda da bi pecao, propao i udavio se
pre 27 minuta