Web Analytics
Pobede fudbalerki Švedske i Holandije na Svetskom prvenstvu - BetaRS

Pobede fudbalerki Švedske i Holandije na Svetskom prvenstvu

Fudbal | Izvor: Beta | 23.07.2023 | access_time 14:05
Ženska fudbalska reprezentacija Švedske pobedila je danas u Velingtonu Južnu Afriku sa 2:1, u utakmici prvog kola Grupe G na Svetskom prvenstvu.

Južna Afrika je povela golom koji je Hilda Magaja postigla u 48. minutu, a izjednačila je Fridolina Rolfo u 65. Pobedu Švedskoj donela je Amanda Ilestet u pogotkom 90. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi u ponedeljak u prvom kolu igraju Argentina i Italija.

Švedska će u drugom kolu 29. jula igrati protiv Italije, a Južna Afrika dan ranije protiv Argentine.

U Grupi E, Holandija je u Danidinu pobedila Portugal sa 1:0.

Jedini gol postigla je Stefani van der Grat u 13. minutu.

Holandija i SAD imaju po tri boda, a Portugal i Vijetnam su bez bodova.

U drugom kolu Holandija će 27. jula igrati protiv selekcije SAD, a Portugal protiv Vijetnama.

U prvom kolu Grupe F, Francuska je u Sidneju odigrala nerešeno 0:0 protiv Jamajke.

U drugoj utakmici u toj grupi Brazil će u ponedeljak igrati protiv Paname.

U drugom kolu, Francuska će 29. jula igrati protiv Brazila, a Jamajka protiv Paname.