Đere nije iskoristio pet meč lopti, Tim u finalu turnira u Kicbilu - BetaRS

Đere nije iskoristio pet meč lopti, Tim u finalu turnira u Kicbilu

Tenis | Izvor: Beta | 04.08.2023 | access_time 21:15
Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo večeras da se plasira u finale turnira u austrijskom Kicbilu, pošto je poražen od domaćeg igrača Dominika Tima sa 7:6 (3), 5:7, 6:7 (8).

Meč između Đerea i Tima, 38. i 116. tenisera sveta, trajao je tri i po sata.

Teniseri su u prvom setu čuvali svoje servise, pa je pobednik odlučen u taj-brejku. Srpski teniser je u dodatnom gemu iskoristio drugu set loptu i rezultatom 7:3 završio taj deo igre.

Đere je u osmom gemu drugog seta imao dve brejk lopte za vođstvo 5:3, ali je bivši treći teniser sveta uspeo da ih spase i zatim u 11. gemu stigne do ključne prednosti.

Srpski igrač je u 12. gemu odlučujućeg seta imao tri meč lopte na servis protivnika koje nije iskoristio, a pobednik je rešen u taj-brejku.

Đere je u dodatnom gemu imao još dve meč lopte (6:5 i 7:6), ali je na kraju Tim realizovao drugu meč priliku i slavio rezultatom 8:10.

Tim će u finalu Kicbila u subotu igrati protiv 72. tenisera sveta Argentinca Sebastijana Baesa.