Lajpcig bolji od Jang Bojsa na startu Lige šampiona - BetaRS

Lajpcig bolji od Jang Bojsa na startu Lige šampiona

Fudbal | Izvor: Beta | 19.09.2023 | access_time 20:55
Fudbaleri Lajpciga pobedili su danas u gostima Jang Bojs sa 3:1, u utakmici prvog kola Grupe G Lige šampiona.

Lajpcig je opravdao ulogu favorita protiv šampiona Švajcarske i osvojio bitna tri boda na početku Lige šampiona.

Nemački tim dobro je počeo meč i posle samo tri minuta igre stigao do vođstva, kada je najviši u skoku posle kornera bio Mohamed Simakan. Imao je Lajpcig inicijativu i nekoliko dobrih prilika da udvostruči prednost, ali je golman Entoni Raciopi imao par izuzetnih intervencija.

Jang Bojs je uspeo sredinom prvog dela da uspostavi ravnotežu, što se isplatilo u 33. minutu kada je Meščak Elija vrhom kopačke sa oko 15 metara uputio snažan i vrlo precizan šut u levu stranu gola Lajpciga i doneo izjednačenje domaćinu.

U drugom delu igre Lajpcig je imao potpunu kontrolu utakmice, ali su otpor Jang Bojsa uspeli da probiju tek u 73. minutu kada je šutem sa oko 18 metara Ksaver Šlager ponovo doveo svoj tim do prednosti. Konačan rezultat je posle kontranapada postavio Benjamin Šeško u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

U drugom meču Grupe G od 21.00 na stadionu Etihad Crvena zvezda gostuje šampionu Evrope Mančester sitiju.

Jang Bojs će u drugom kolu, 4. oktobra, gostovati Zvezdi, dok će Lajpcig dočekati Mančester siti.