Atletiko pobedio Real u velikom madridskom derbiju - BetaRS

Atletiko pobedio Real u velikom madridskom derbiju

Fudbal | Izvor: Beta | 25.09.2023 | access_time 00:05
Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su večeras na svom terenu u velikom derbiju španskog fudbala Real Madrid sa 3:1, u utakmici šestog kola Primere.

Atletiko je poveo u četvrtom minutu golom Alvara Morate i to je drugi najbrži gol u madridskom derbiju.

Prednost je udvostručio Antoan Grizman u 18. minutu, a gol za Real u 35. minutu postigao je Toni Kros.

Konačan rezultat postavio je Morata svojim drugim golom na utakmici u 46. minutu.

Atletiko je ostvario treću pobedu u ligi i zauzima peto mesto na tabeli sa 10 bodova i utakmicom manje.

Real je pretrpeo prvi poraz u ligi i treći je na tabeli sa 15 bodova.

Prva dva mesta zauzimaju Barselona i Đirona sa po 16 bodova i jedine su ekipe bez poraza u Primeri ove sezone. Barselona je prva zbog gol-razlike 16:6, a Đirona ima 16:7.