Treća pobeda Barselone u Ligi šampiona, Fejenord bolji od Lacija - BetaRS

Treća pobeda Barselone u Ligi šampiona, Fejenord bolji od Lacija

Fudbal | Izvor: Beta | 25.10.2023 | access_time 21:00
Fudbaleri Barselone pobedili su večeras na svom terenu ekipu Šahtjora sa 2:1, u utakmici trećeg kola Grupe H Lige šampiona.

Barselona je zadržala maksimalan učinak i prva je na tabeli Grupe H sa devet bodova, dok je ukrajinski tim treći sa tri osvojena boda.

Španski tim je od starta meča bio bolji rival na terenu, a poveo je u 28. minutu pogotkom Ferana Toresa. Prethodno je Fermin Lopes pogodio stativu, ali se lopta odbila do Toresa kojem nije bilo teško da pošalje u mrežu.

Osam minuta kasnije, Tores je sjajnim udarcem sa 18 metara povisio na 2:0 i ekipe su tim rezultatom otišle na odmor.

Tores je u 59. minutu još jednom savladao golmana Šahtjora, ali je taj gol poništen zbog ofsajda. Umesto vođstva od 3:0, usledio je odgovor ukrajinskog tima koji se nije predavao.

Šahtjor je u 62. minutu uspeo da prepolovi prednost domaćeg tima, pošto je posle brzog napada i asistencije Iraklija Azarova, Georgij Sudakov savladao Ter Štegena.

Od tog gola ukrajinski tim se oslobodio, imao je bolje prilike, ali do kraja meča nije uspeo da stigne do izjednačenja.

Barselona će u narednom kolu najjačeg evropskog takmičenja gostovati Šahtjoru.

U drugom meču ove grupe, večeras će se sastati Antverpen i Porto. Porto posle dva kola ima tri boda, dok je Antverpen bez bodova.

Fudbaleri Fejenorda su upisali drugu pobedu u Grupi E, pošto su večeras u Roterdamu slavili protiv Lacija sa 3:1.

Dvostruki strelac za Fejenord bio je Santjago Himenes, u 31. i 74. minutu, a mrežu italijanskog tima zatresao je i Ramiz Zerouki u drugom minutu nadoknade u prvom poluvremenu. Utešni gol za Lacio postigao je Pedro u 83. minutu.

Fejenord je trenutno prvi na tabeli Grupe E sa šest bodova, dok je Lacio treći sa četiri boda na svom kontu.

Holandski tim će u narednom kolu gostovati Laciju.

U drugom meču ove grupe kasnije se sastaju Seltik i Atletiko Madrid. Španski tim taj meč dočekuje sa četiri boda, dok je Seltik bez bodova.