Fudbaleri Zvezde posle preokreta pobedili Železničar u Pančevu - BetaRS

Fudbaleri Zvezde posle preokreta pobedili Železničar u Pančevu

Fudbal | Izvor: Beta | 11.11.2023 | access_time 20:25
Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras posle preokreta u Pančevu Železničar sa 2:1, u utakmici 15. kola Super lige Srbije.

Železničar je poveo u 16. minutu golom Lazara Romanića, a Zvezda je pobedila golovima koje su postigli igrači koji su ušli sa klupe u drugom poluvremenu. Izjednačio je Mirko Ivanić u 61. minutu, a pobedu je obezbedio Jovan Mijatović u 76. minutu, posle asistencija Gelora Kange.

Železničar je poveo iz prve šanse na utakmici, u 16. minutu golom Romanića posle centaršuta Aleksandra Đorđevića.

Zvezda je u prvom delu igre imala inicijativu, pokušavali su Vladimir Lučić, Aleksandar Dragović i Aleksandar Katai, ali nisu ozbiljnije uspeli da ugroze golmana domaće ekipe koja se dobro branila.

Domaći su u prvom poluvremenu imali i dobru priliku preko Darija Grgića, koji je šutirao pored gola.

Drugo poluvreme počelo je šansom Zvezde, kada je Mijatović šutirao pored gola, a ubrzo je sa druge strane pokušao Đorđevič, koji je bio neprecizan.

Zvezda je izjednačila u 61. minutu golom Ivanića u 61. minutu, samo nekoliko minuta pošto je ušao u igru.

Dva minuta kasnije Železničar je mogao ponovo da povede, ali je udarac Grgića zaustavio golman Zoran Popović.

Zvezda je posle toga pojačala napade, a povela je u 76. minutu golom Mijatovića posle centaršuta Kange.

Minut kasnije domaći su propustili dobru priliku da izjednače kada se iz izgledne pozicije nije dobro snašao Đorđe Šušnjar.

Zvezda je posle toga kontrolisala igru, a u nadoknadi vremena Bukari je imao šansu, ali je njegov udarac blokiran.

Zvezda je ostvarila 11. pobedu u ligi i druga je na tabeli sa 34 boda, tri manje i utakmicom više od vodećeg Partizana, koji u nedelju igra protiv Čukaričkog.

Železničar je pretrpeo drugi poraz i zauzima pretposlednje mesto na tabeli sa 11 bodova.