Porazi Argentine i Brazila u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2026. godine - BetaRS

Porazi Argentine i Brazila u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2026. godine

Fudbal | Izvor: Beta | 17.11.2023 | access_time 10:30
Fudbaleri Urugvaja pobedili su jutros u Buenos Ajresu Argentinu sa 2:0, u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2026. godine.

Golove na Bombonjeri postigli su Ronald Arauho u 41. i Darvin Nunjes u 87. minutu.

Argentina je pretrpela prvi poraz otkako je u decembru osvojila Svetsko prvenstvo u Kataru, gde je izgubila u prvoj utakmici grupne faze od Saudijske Arabije 0:1.

Takođe, to je prvi poraz Argentine na domaćem terenu još od 2016. godine i utakmice sa Paragvajem (0:1), takođe u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

Brazil je na gostujućem terenu izgubio od Kolumbije 1:2 i pretrpeo drugi uzastopni poraz.

Brazil je poveo u četvrtom minutu golom Gabrijela Martinelija, a pobedu domaćima doneo je Luis Dijas golovima u 75. i 79. minutu.

To je prva pobeda Kolumbije protiv Brazila posle 15 utakmica u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

Na tabeli južnoameričkih kvalifikacija posle pet kola Argentina je prva sa 12 bodova, Urugvaj ima 10, a Kolumbija devet bodova na trećem mestu. Venecuela je četvrta sa osam bodova, a Brazil je peti sa sedam bodova.

Ekvador, Paragvaj i Čile imaju po pet bodova, Bolivija je pretposlednja sa tri, a Peru je poslednji sa jednim bodom.

Svetsko prvenstvo održaće se 2026. godine u SAD, Meksiku i Kanadi i učestvovaće 48 ekipa. Iz južnoameričkih kvalifikacija plasiraće se prvih šest ekipa, a sedmoplasirani će igrati u interkontinentalnom baražu.