Zvezda pobedila Mladost i izjednačila se sa Partizanom na vrhu tabele - BetaRS

Zvezda pobedila Mladost i izjednačila se sa Partizanom na vrhu tabele

Fudbal | Izvor: Beta | 09.12.2023 | access_time 18:25
Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas u Beogradu ekipu Mladosti sa 3:1, u utakmici 18. kola Super lige Srbije.

Crveno-beli su upisali 14. pobedu od početka šampionata i sada imaju 43 boda, koliko i Partizan koji će u ponedeljak gostovati niškom Radničkom. Mladost je ostala na petoj poziciji sa 25 bodova na svom kontu.

Zvezda je povela osmom minutu kada je Aleksandar Katai bio precizan sa penala, a nakon što je prethodno Aleksandar Varjačić igrao rukom u kaznenom prostoru.

Slavlje crveno-belih je kratko trajalo pošto je Uroš Sremčević u desetom minutu izjednačio na 1:1. Žarko Udovičić je centrirao sa levog boka, a Sremčević je glavom poslao loptu iza leđa Omriju Glazeru.

Novo vođstvo Zvezdi doneo je Jovan Mijatović u 68. minutu udarcem po zemlji sa ivice kaznenog prostora, a pobedu domećeg tima potvrdio je In Bom Hvang u 88. minutu, posle asistencije Mijatovića.

Fudbalere Crvene zvezde naredne sedmice najpre čeka duel sa Mančester sitijem u Ligi šampiona, a potom i gostovanje Spartaku u Super ligi Srbije, dok će Mladost u narednoj rundi domaćeg šampionata dočekati Napredak.