Atalanta pobedila Milan, gol Jovića - BetaRS

Atalanta pobedila Milan, gol Jovića

Fudbal | Izvor: Beta | 09.12.2023 | access_time 20:15
Fudbaleri Atalante pobedili su večeras u Bergamu Milan sa 3:2, u utakmici 15. kola Serije A.

Atalanta je povela golom Ademole Lukmana u 38. minutu, a izjednačio je Olivije Žiru u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena.

Novu prednost domaćima doneo je Lukman, svojim drugim golom na utakmici u 55. minutu, a izjednačio je srpski fudbaler Luka Jović u 80. minutu, osam minuta pošto je ušao u igru.

Pobedu Atalanti doneo je Luis Murijel pogotkom u petom minutu nadoknade vremena.

Milan je utakmicu završio sa desetoricom, pošto je u trećem minutu nadoknade vremena drugi žuti karton dobio Davide Kalabrija.

Atalanta je prekinula niz od četiri utakmice bez pobede, a posle sedmog trijumfa u prvenstvu zauzima sedmo mesto na tabeli sa 23 boda.

Milan je pretrpeo četvrti poraz i treći je na tabeli sa 29 bodova, sedam manje od vodećeg Juventusa.