"Stvaranje atmosfere elementarnog poverenja je razlog zbog kojeg nije bilo zabranjeno unošenje mobilnih telefona na sastanak", navodi se u saopštenju MUP-a.
Dodali su da je taj sastanak bio nastavak razgovora započetih četiri dana ranije, na zahtev predstavnika koalicije "Srbija protiv nasilja".
Prema njihovim rečima, MUP je odmah izašao u susret tom sastanku u nameri da se "kroz međusobno uvažavanje i poverenje zajednički preduprede eventualne nepravilnosti, spuste tenzije i spreči potencijalno narušavanje reda i mira".
"Snimanjem i objavljivanjem audio snimka sa sastanka, predstavnici koalicije 'Srbija protiv nasilja' grubo su zloupotrebili ukazano poverenje i narušili integritet državne institucije, a ovaj nečastan postupak u javnosti može dodatno podići tenzije tokom izbornog postupka i predstavljati osnov za nasilne akte", naveli su iz MUP-a.
Dodali su da neovlašćeno snimanje predstavlja obeležje krivičnog dela neovlašćeno objavljivanje i prikazivanje tuđeg spisa, portreta i snimka iz Krivičnog zakonika.
"Ministarstvo unutrašnjih poslova poziva sve učesnike izbornih procesa da se ponašaju u skladu sa izbornim zakonima, da ne narušavaju javni red i mir i sačuvaju legalnost i legitimnost ovog procesa", piše u saopštenju.
Predstavnici opozicione liste "Srbija protiv nasilja" saopštili su da su u subotu uveče pozvani na sastanak u ministarstvo unutrašnjih poslova, u vezi sa eventualnom reakcijom te liste na izborne rezultate.
Na sastanku im je, kako su naveli, saopšteno da policija ima informacije dobijene radom domaćih, ali i stranih službi, da ta lista sprema "nasilne upade u republičku i gradsku izbornu komisiju".