Senegal ostao bez titule, Obala Slonovače u četvrtfinalu Afričkog kupa nacija posle penala - BetaRS

Fudbal | Izvor: Beta | 30.01.2024 | access_time 00:10
Fudbalska reprezentacija Senegala neće odbraniti titulu na Afričkom kupu nacija, pošto je večeras izgubila od domaćina takmičenja Obale Slonovače posle izvođenja jedanaesteraca 5:4, nakon što je u regularnom delu i posle produžetaka bilo nerešeno 1:1.

Senegal je poveo u četvrtom minutu golom koji je postigao Habib Dijalo, posle dodavanja Sadija Manea, a izjednačio je Frank Kesje u 86. minutu iz jedanaesterca.

Regularni deo utakmice završen je nerešeno 1:1, posle toga, uprkos šansama sa obe strane golova nije bilo u produžecima, pa su pobednika odlučili penali.

Obala Slonovače postigla je svih pet golova, a strelci su bili Nikolas Pepe, Kristijan Kuame, Sebastijen Ale, Serž Orije i Frank Kesje, koji je postigao pobedonosni.

U ekipi Senegala golove su postigli Kalidu Kulibali, Pape Sar, Bamba Dijeng i Sadio Mane, dok je Musa Nijakate u trećoj seriji pogodio stativu.

Obala Slonovače će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika duela Malija i Burkine Faso.