Arsenal posle penala do četvrtfinala Lige šampiona - BetaRS

Arsenal posle penala do četvrtfinala Lige šampiona

Fudbal | Izvor: Beta | 13.03.2024 | access_time 00:05
Fudbaleri Arsenala plasirali su se večeras u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su u revanš meču na svom terenu posle penala pobedili Porto ukupnim rezultatom 5:3.

Posle regularnog dela meča i produžetaka rezultat je bio 1:0 za Arsenal, a istim rezultatom Porto je slavio u prvom meču u Portugalu.

Arsenal je uspeo da nadognadi zaostatak iz prvog meča u 41. minutu. Nakon lepog duplog pasa sa Edegardom, Leandro Trosar je iskosa sa leve strane pogodio suprotni ugao gola Porta.

U 68. mintutu kapiten Arsenala Edegard je zatresao mrežu Porta, ali je francuski sudija Klemon Turpan poništio pogodak zbog faula Haverca nad Pepeom.

Najbolju priliku za Arsenal u drugom delu nije iskoristio Gabrijel Žezus u 84. minuta, on je iskosa šutirao ali je golman Porta odlično reagovao.

Do kraja regularnog dela utakmice obe ekipe su igrale oprezno i meč je otišao u produžetke.

U nadoknadi vremena u igru je ušao srpski reprezentativac u dresu Porta Marko Grujić.

U dodatnih 30 minuta igre nije bilo prilika za postizanje gola, pa se pobednik odlučivao posle penala.

U prvoj penal seriji, Edegard je bio precizan za Arsenal, a za Porto Pepe Akino.

Novu prednost Arsenalu doneo je Kai Harvec, a golman Arsenala je odbranio udarac Vendela.

U trećoj seriji sigurni su bili Bukajo Saka za Arsenal i Marko Grujić za Porto.

U četvrtoj seriji, prednost od dva gola Arsenalu doneo je Deklan Rajs, a Raja je odbranio još jedan udarac, ovoga puta Galenu, i odveo Arsenal u četvrtfinale Lige šampiona.

Žreb za četvrtfinale i polufinale Lige šampiona zakazan je za 15. mart.