Fudbaleri Milana pobedili Fjorentinu - BetaRS

Fudbaleri Milana pobedili Fjorentinu

Fudbal | Izvor: Beta | 30.03.2024 | access_time 23:05
Fudbaleri Milana pobedili su večeras u Firenci domaću Fjorentinu 2:1, u utakmici 30. kola Serije A.

Milan je poveo golom koji je Ruben Loftus-Čik postigao u 47. minutu, a asistirao mu je Rafael Leao.

Tri minuta kasnije izjednačio je Alfred Dankan, a pobedu Milanu doneo je Leao golom u 53. minutu.

To je bila prva utakmica Fjorentine na domaćem terenu otkako je umro njen direktor Džo Barone. Uoči meča održan je minut ćutanja, navijači su istakli parole u znak sećanja, deca su pustila bele balone, a na mestu na kome je Barone sedeo postavljen je njegov dres.

Posle četvrte uzastopne pobede, ukupno 20. u ligi Milan se učvrstio na drugom mestu na tabeli sa 65 bodova, šest više od trećeplasiranog Juventusa. Prvi je Inter sa 76 bodova.

Fjorentina je u poslednje tri utakmice bez pobede, a posle 10. poraza zauzima 10. mesto sa 43 boda.

Ranije danas Atalanta je pobedila Napoli 3:0, a Đenova i Frozinone odigrali su nerešeno 1:1. Torino je pobedio Moncu 1:0, a Lacio je pobedio Juventus takođe 1:0.