Web Analytics
Partizan pobedio Albu i zadržao šanse za plasman u plej-in Evrolige - BetaRS

Partizan pobedio Albu i zadržao šanse za plasman u plej-in Evrolige

Kosarka | Izvor: Beta | 04.04.2024 | access_time 22:40
Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Berlinu domaću Albu 94:83 (23:15, 24:19, 25:28, 22:21), u utakmici pretposlednjeg 33. kola Evrolige i zadržali šanse za plasman u plej-in.

Partizan su predvodili Džejms Naneli sa 19 poena i četiri asistencije, Pi Džej Doužer sa 15 poena, Kevin Panter sa 15 poena i šest skokova i Zek Ledej sa 14 poena i šest skokova. Aleksa Avramović pobedi je doprineo sa 11 poena, Frenk Kaminski sa šest poena i četiri skoka, a Alen Smailagić sa pet poena.

U ekipi Albe najefikasniji je bio Johanes Timan sa 20 poena uz 11 skokova, Met Tomas dodao je 16 poena, Sterling Braun 14, a Jani Vecel 14 poena.

Crno-beli su predvođeni Ledejem i Doužerom poveli 9:2 i 13:8, ali su domaći uspeli da izjednaće na 15:15. Posle toga pet uzastopnih poena postigao je Ledej za novu prednost, a zatim je trojku ubacio Avramović za sedam razlike, 23:15, kojom je Partizan završio prvu deonicu.

Sa dobrom igrom Partizan je nastavio u drugoj četvrtini, posle trojke Doužera bilo je 28:17, a odmah u sledećem napadu trojku je vratio Braun.

Posle toga razigrao se Naneli, pogađao je iz svih pozicija za prednost 45:29 i postigao je 11 poena u drugoj četvrtini, koju je njegova ekipa završila uz prednost od 47:34.

Domaći su nešto bolje početli drugo poluvreme, poenima Brauna, Tomasa i Vecela prišli su na 43:49, a tu seriju prekinuo je Panter košem uz slobodno bacanje.

Alba je popravila šut, dve trojke pogodili su Timan i Tomas za 53:58, a nalet su odbili prvo Doužer, pa sa pet uzastopnih poena Smailagić za 65:55. Igrali su borbeno crno-beli i čuvali prednost do 10 poena, koliko su imali i na kraju treće četvrtine (72:62).

Ekipe gotovo prva dva minuta poslednje četvrtine nisu uspele da postignu poene, kada je dosuđena nesportska lična greška Brunu Kaboklu. Dva poena iz slobodnih bacanja postigao je Timan, a zatim je troku ubacio Žiga Samar. Naneli je potom postigao poen sa linije za slobodna bacanja, a Samar je poentirao za četiri poena zaostatka, 69:73.

Sa druge strane poentirali su Naneli i Danilo Anđušić, a trojku je zatim ubacio Tomas za 72:77. Panter je pogodio dvojku, a posle par dobrih odbrana Partizana i novog koša kapitena, crno-beli su poveli 81:72.

Trojkom Nanelija Partizan je poveo 12 razlike, Alba je uspela da smanji, ali su Panter i Ledej vratili dvocifrenu prednost, što je Partizanu obezbedilo pobedu.

Posle četvrte pobede na gostujućem terenu ove sezone Partizan je 11. na tabeli sa 15 pobeda i 18 poraza, a Efes koji je na poslednjem 10. mestu koje vodi u plej-in ima 15/17 i utakmicu manje.

Alba je poslednja na tabeli sa pet pobeda i 18 poraza.

U poslednjem kolu Paritzan će u Beogradu igrati protiv Valensije, a Alba će u Atini igrati protiv Panatinaikosa.