Đoković u polufinalu mastersa u Monte Karlu - BetaRS

Đoković u polufinalu mastersa u Monte Karlu

Tenis | Izvor: Beta | 12.04.2024 | access_time 18:35
Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se danas u polufinale masters turnira u Monte Karlu pošto je pobedio Australijanca Aleksa de Minora sa 7:5, 6:4.

Meč Đokovića i De Minora, prvog i 11. tenisera sveta, trajao je dva sata i četiri minuta. Bio je ovo treći međusobni duel Đokovića i De Minora i druga pobeda srpskog tenisera.

U prva dva gema na meču, teniseri su propustili po dve brejk lopte, nakon čega novih prilika nije bilo sve do desetog gema kada je Đoković propustio jednu set loptu. Ono što tada nije iskoristio, jeste u 12. gemu kada je napravio odlučujući brejk u prvom setu.

Od drugog gema drugog seta viđeno je čak šest uzastopnih brejkova, a tu seriju je prvi prekinuo De Minor (4:4). Potom je i Đoković bio siguran na svoj servis, da bi u desetom gemu iskoristio novu brejk loptu, odnosno prvu meč loptu.

Đoković će u polufinalu igrati sa pobednikom meča Kasper Rud - Igo Ember.