Real pobedio Barselonu golom Belingema u nadoknadi vremena - BetaRS

Real pobedio Barselonu golom Belingema u nadoknadi vremena

Fudbal | Izvor: Beta | 21.04.2024 | access_time 23:30
Fudbaleri Real Madrida pobedili su večeras na svom terenu u velikom derbiju Barselonu 3:2, u utakmici 32. kola španskog prvenstva i napravili veliki korak ka osvajanju šampionske titule.

Barselona je povela u šestom minutu golom Andreasa Kristensena posle kornera i loše intervencije golmana Andreja Lunjina.

Real je izjednačio u 18. minutu golom Vinisijusa Žuniora iz jedanaesterca. Penal je dosuđen posle starta Žoaa Kansela na Lukasu Vaskesu.

U 28. minutu šutirao je fudbaler Barselone Lamin Jamal, a golman Reala je u poslednjem trenutku izbacio loptu sa gol-linije. Posle upotrebe VAR tehnologije procenjeno je da lopta nije čitavim obimom prešla gol-liniju.

U nadoknadi prvog poluvremena povredio se fudbaler Barselone Frenki de Jong i na nosilima je iznet sa terena. On je povredio levu nogu u duelu sa igračem Reala Federikom Valverdeom.

Barselona je povela u 69. minutu golom Fermina Lopesa, koji se dobro snašao posle odbijene lopte.

Četiri minuta kasnije Real je izjednačio golom Lukasa Vaksesa posle centaršuta Vinisijusa.

Pobedonosni gol za Real postigao je Džud Belingem u prvom minutu nadoknade vremena, posle dodavanja Lukasa Vaskesa.

Real ima 25 pobeda i 81 bod na prvom mestu na tabeli, 11 više od drugoplasirane Barselone, aktuelnog šampiona, šest kola pre kraja takmičenja u Primeri.