Panatinaikos izjednačio protiv Makabija u plej-ofu Evrolige - BetaRS

Panatinaikos izjednačio protiv Makabija u plej-ofu Evrolige

Kosarka | Izvor: Beta | 25.04.2024 | access_time 22:20
Košarkaši Panatinaikosa izjednačili su na 1:1 u pobedama protiv Makabija u plej-ofu Evrolige, pošto su večeras na svom terenu u Atini sa 95:79 (20:28, 31:11, 20:21, 24:19).

Panatinaikos je do pobede predvodio Kostas Slukas sa 29 poena, a pratili su ga Janis Papapetru sa 15, Konstatinos Mitoglu sa 14, Matijas Lesor sa 11 i Kendrik Nan sa 10 poena.

Najbolji kod Makabija bio je Lorenco Braun sa 18 poena i šest asistencija.

Tokom većeg dela prvog poluvremena Makabi je imao prednost, ali je Panatinaikos u završnici druge četvrtine napravio seriju 21:3 i na pauzu otišao sa dvocifrenim vođstvom 51:39.

Panatinikos je nastavio sa boljom igrom i sredinom treće četvrtine stigao do 17 poena prednosti, ali je Makabi uspeo da se vrati i posle minut igre u četvrtoj deonici prišao na pet poena zaostatka.

Trener domaćih Ataman je bio prinuđen da zatraži tajm-aut, nakon kog je domaća ekipa uspela da zaustavi nalet Makabija i polivnom deonice, nakon trojke nekadašnjeg igrača Partizana, Joanisa Papapetrua ponovo stigne do dvocifrene prednosti 82:70.

Makabi nije uspeo ponovo da se vrati, i Panatinaikos je stigao do pobede i uspeo da izjednači u seriji.

U trećem meču domaćin je Makabi, a ta utakmica se igra u utorak, 30. aprila u Beogradu.