Kenijac Čumba pobednik 37. Beogradskog maratona - BetaRS

Kenijac Čumba pobednik 37. Beogradskog maratona

Atletika | 28.04.2024 | access_time 11:20

Kenijski atletičar Gilbert Kipleting Čumba pobedio je danas na 37. Beogradskom maratonu.

Čumba je pobedio rezultatom dva sata, 11 minuta, 48 sekundi. On se od drugoplasiranog odvojio na Brankovom mostu i sam je došao do cilja.

Drugo mesto zauzeo je njegov sunarodnik Čeriot Gilbert Muge rezultatom 2:12,20 sata.

Treći kroz cilj prošao je još jedan Kenijac Emanuel Kipkogei sa 2:20,41.

Na ovogdišnjoj trci učestvuje više od rekordnih 13.000 takmičara, a u maratonskoj trci na 42 kilometra i 195 metara startovalo je 2.000 takmičara.

Kenijka Ndiva pobednica 37. Beogradskog maratona

Kenijska atletičarka Ema Čeruto Ndiva pobedila je danas na 37. Beogradskom maratonu.

Ndiva je pobedila rezultatom dva sata, 31 minut i 31 sekundi.

Na ovogodišnjoj trci učestvuje više od rekordnih 13.000 takmičara, a u maratonskoj trci na 42 kilometra i 195 metara startovalo je 2.000 takmičara.

Marokanac El Gauzani pobednik polumaratonske trke u Beogradu

Marokanski atletičar Mohamed El Gauzani pobedio je danas u polumaratonskoj trci na 37. Beogradskom maratonu.

El Gauzani je pobedio rezultatom sat, pet minuta, 25 sekundi.

Kenijac Vambua Musau zauzeo je drugo mesto rezultatom 1:05,43.

Treći kroz cilj prošao je njegov sunarodnik Hilari Kiptum Kimaja sa 1:05,49.

Kenijka Džebet pobedila u polumaratonu u Beogradu

Kenijska atletičarka Valentina Džebet pobedila je danas u polumaratonskoj trci na 37. Beogradskom maratonu.

Džebet je u sprintu pred ciljem pobedila rezultatom sat, 15 minuta i 11 sekundi, ispred sunarodnice Terezije Omose, koja je prošla kroz cilj sa 1:15,12.

Njihova sunarodnica Filis Kipkario zauzela je treće mesto rezultatom 1:17,20.

Borbelj odbranio titulu šampiona Srbije u maratonu u Beogradu

Atletičar Đuro Borbelj odbranio je titulu šampiona Srbije u maratonu na današnjem 37. Beogradskom maratonu, na kome je zauzeo osmo mesto.

Borbelj je trku završio rezultatom 2:33,46 sata, što mu je donelo titulu šampiona Srbije.

Od srpskih takmičara drugi je bio Miloš Dragović sa 2:37,44, a treće mesto zauzeo je Milan Petrović sa 2:42,52.

Kako je saopšteno iz Beogradskog maratona, najbolji na prvenstvu Balkana bio je Maltežanin Luk Perkonte sa 2:26,37, ispred turskih atletičara Selima Sevena i Azama Demiratsa.